2017 TennisGear Adult Championships Draws

TG Logo better

Welcome to the 2017 TennisGear Championships to be held at Morningside Tennis Centre Sunday August 20th

Thank you for entering this years annual TennisGear Champs!

It is going to be a great day playing tennis with friends and family and other TennisGear members.

We will be putting on a BBQ and Drinks from about midday.

Please see below all the draws and times for the day:

Open Singles 8am Start

Pool A

Julien Alibert

Steve Moorhouse

Ben Devenish-Mears

Pool B

Daniel Flynn

Michael Morton

David Sams

Pool C

Diego Diaz

Ben Keightley

John Gleeson

Pool D

Bogdan Lujic

Cameron Jorss

Michael Miano

Pool E

Lazar Lujic

Dean Murray

Ian Donaldson

Pool F

Alex Power

Marcus Small

Udai Singh

Pool G 

Rob Smith

Gabe Uzum

Frank Hunjas

Pool H

Misha Rouyanian

Michael Teren

Scott Coulthart

A Grade Singles 10am Start

Pool A

Adam Stuart

Meng Tan

Tim Muguira

David Noble

Pool B

Anthony Bishop

Justin Giovanni Turner

Peit Van Deik

Juan Adab

Pool C

Kerry Francis

Nathan Winch

Jazz Griffin

Ian Guimares

Pool D

Mark Petersen

Stephen Howell

Anish Matthew

Huy Hoang

B Grade Singles 8am Start

Pool A

Emily Sharp

Dion Read

Breony Heanue

Pool B

Shannon Pohio

Sophia Arkinstall

Capucine Emonel

Pool C 

Darren Ho

Natasha Killen

Elicia Wright

Pool D

Jimmy Carsons

Jesse Salas

Jenny Frenaughty

Open Doubles 12pm Start

Pool A

Graham Harrsion & Simon O’leary

Ben Keightley & Ben Devenish-Mears

Alex Power & David Sams

Scott Coulthart & Michael Morton

Udai Singh & Matt Wall

Pool B

Rob Smith & Fabian Alistair

Branko Concarevic & Ivonne Amrozkiewicz

Frank Hunjas & Brittany Hickey

Gabe Uzum & Diego Diaz

Cameron Jorss & Misharouyanian

Anthony Brown & Ryle Cenabre

A Grade Doubles 12pm Start

Pool A

Nathan Winch & Huy Hoang

David Noble & Nicholas Norton

Justin Giovanni Turner & Adam Stuart

Jenny Frenaughty & Nivesh Jaiswal

Pool B

Stephen Howell & Greg Sankowsky

Meng Tan & Hau Tan

Adam Cairns & Rory Campbell

Sturat Morris & Steve Milton

B Grade Doubles 12pm Start

Pool A

Rob Lowery & Clare Beer

Vincent Li & Robin Lu

Zhanjie Ma & Tony Zhang

Sally Donaldson &

Pool B

Danny Tanks & Patricia Giannino

Hayden Dupuy & Scarlett Den Bakker

Emily Sharp & Sophia Arkinstall

Capucine Emonel & Melinda O’Neill